Wiadomości

Wieczór Artystyczny

Wieczór Artystyczny

"Słońce na niebie gaśnie za rzeką // Zmierzch ma zapach siana i snu"...

Piosenka "Szepty i łzy" w wykonaniu duetu Agnieszka Kamień  i Julia Palkij  wprowadziła nas w nastrój tegorocznego Wieczoru Artystycznego. Tradycyjnie pierwszą część wieczoru wypełnił Konkurs Twórczości Artystycznej im. W. Pihut.

Zaproszenie na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego

Zapraszamy Nauczycieli, Uczniów i Ich Rodziców na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego, która odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 zgodnie z planem:

  •     godzina 9.30 - część oficjalna w holu Liceum
  •     godzina 11.00 - Msza Święta w kościele przy ulicy Dzielskiego
  •     spotkania z wychowawcami klas
Świąteczna sobota (choć w pracy)

Świąteczna sobota (choć w pracy)

No więc mamy w Liceum i Gimnazjum ten cały Festyn Rodzinny, odbywający się najczęściej końcem maja bądź początkiem czerwca (tym razem padło na czwarty dzień ostatniego miesiąca roku szkolnego), w jedną z tych sobót, kiedy obie nasze szkoły odpracowują jakieś nadmiarowe dni wolne... Odpracowują? No chwila – przecież się bawimy!...

Poetyckie spotkanie

Poetyckie spotkanie

Działające w Liceum Koło Olimpijskie z Języka Polskiego najczęściej spotyka się po lekcjach, by przez dwie godziny odprawiać swoje sekretne i występne (wszak – jak pisała Noblistka – „nie ma rozpusty gorszej niż myślenie”) rytuały dla elity adeptów czarnoksięskiej sztuki czytania... Ale 20 maja spotkanie było inne niż wszystkie – krótsze (co nie znaczy, że mniej intensywne) i w trakcie lekcji. Ale powody ku temu były aż nadto mocne.

XIV Memoriał im. W. Kękusia

XIV Memoriał im. W. Kękusia

Drugiego czerwca  miał miejsce XIV memoriał pływacki im. Włodzimierza Kękusia. W zawodach wzięło udział  ok. 40 zawodników z Gimnazjum i Liceum. Zasad gry fair-play pilnował zespół sędziowski: prof. J.Podwika, o. P.Suchy, prof. A.Rzonca-Biel i prof. D.Kulig.

Klasową sztafetę wygrała klasa 2e Liceum.

II Bieg im. płk . S. Skarżyńskiego

II Bieg im. płk . S. Skarżyńskiego

8 czerwca reprezentacja naszego Liceum pod opieką p. Andrzeja Pracucha wzięła udział w II Biegu im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego. W biegu, rozegranym w Parku Lotników,  wzięło udział ponad 70 zawodników z 12 szkół. Z dumą informujemy, że Jan Machalica zajął I miejsce, Agata Kijowska II miejsce, a Martyna Bednarczyk III miejsce.

Kurs Animatora Pijarskiego

Kurs Animatora Pijarskiego

Od 25 do 29 maja br. w Poznaniu miał miejsce Kurs Animatora Pijarskiego. W kolejnej edycji kursu wzięło udział 70 osób z Bolesławca, Elbląga, Katowic, pijarskich szkół z Krakowa, Łowicza i  Poznania.

Sesja naukowo- edukacyjna

Sesja naukowo- edukacyjna

9 czerwca w naszym Liceum odbyła się sesja naukowo–edukacyjna kończąca IV edycję projektu „Kresy” – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „Polacy bez Ojczyzny. Losy Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1946–2015”.  Spotkanie zainaugurowała przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Krakowie i koordynatorka projektu - p. Anna Pawlikowska-Wójcicka. Uczestnicy sesji  wysłuchali wspomnień ks. Edwarda Kryściaka z pracy duszpasterskiej na terenie Lidy i Szczuczyna (Białoruś) w latach 90-tych. Punktem kulminacyjnym było  wręczenie nagród  laureatom i finalistom konkursu.

Kulturowe love

Kulturowe love

„Kulturowe love” to tytuł filmu, który w tym roku reprezentował nasze Liceum podczas IV edycji ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Zmotywowana zeszłorocznym sukcesem (zajęliśmy II miejsce) grupa filmowców pod opieką pani Anny Hawleny-Drożdżak w składzie: Maria Banaś, Gabriela Chmielowiec, Bartosz Oleszko (odtwórcy głównych ról) oraz Kinga Kaźmierczyk (scenariusz, reżyseria, montaż) podjęła się pracy nad filmikiem. Temat tegorocznej edycji brzmiał:  „Co kraj, to obyczaj, czyli grzeczność nasza i obca”.

Wszystkie dzieci duże i małe

Wszystkie dzieci duże i małe

1 czerwca, w międzynarodowy Dzień Dziecka hol naszego Liceum wypełniły same dzieci- nie było starszych i młodszych, doświadczonych i mniej doświadczonych. Byli za to Królewna Lenka, Skrzat Jagódka i całe grono ich przyjaciół. Przy słowach piosenek dla najmłodszych, które zaśpiewał chór grzecznych milusińskich z panem Ryszardem Źróbkiem na czele, w blasku czerwcowego słońca każdy mógł poczuć się dzieckiem.