Wiadomości

Zaproszenie do Teatru Słowackiego

Zaproszenie do Teatru Słowackiego

Drodzy Uczniowie, 

Teatr Słowackiego zaprasza Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji Projektu Teatr. Gorąco zachęcam do zapoznania się z ideą projektu:

-projekt ruszy najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu  i zakończy się do końca roku szkolnego;
-obejmuje cztery popołudniowe spotkania w Teatrze Słowackiego (każde z nich trwać będzie ok.4 h)- terminy ustalane są na bieżąco przy akceptacji uczestników;
- z uczniami w Teatrze spotka się Dyrektor Teatru, reżyser, aktorzy i filozof (Piotr Augustyniak), każdy poprowadzi swoje spotkanie z punktu widzenia własnej profesji, a wszystkie dotyczyć będą tym razem JĄDRA CIEMNOŚCI;
-uczniowie na pierwszym spotkaniu otrzymają na własność książkę Conrada, będę mieć za zadanie ją przeczytać. Wszystkie inne aktywności odbywać się  będą na bieżąco podczas spotkań;
- poprzednie zajęcia uczestnikom bardzo się podobały przede wszystkim ze względu na możliwość nieco innego czytania tekstu i wolność w dzieleniu się swoimi przemyśleniami nt przeczytanego utworu.

Bliższych informacji udzialę osobiście- zapraszam do sali 53 lub via librus. Czekam na Wasze zgłoszenia chęci uczestnictwa do wtorku (18.02). 

Karolina Knapik-Bieniek
 

Kolejne sukcesy matematyczne

Kolejne sukcesy matematyczne

Zostaliśmy poinformowani, że w konkursie matematycznym Alfik: wyniki bardzo dobre uzyskali: Stanisław Brzozowski (kl. 1B), Zofia Semczyszyn (kl. 1B), Łukasz Kwinta (kl. 1B), Zuzanna Kudroń (kl. 1B), Andrzej Kmiecik (kl. 2C), Karolina Kosińska (kl. 2C), Maciej Ratka (kl. 3F), 

Laureaci Archimedes.plus

Laureaci Archimedes.plus

Z radością informaujemy, że w konkursie matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata V stopnia wywalczyli:
Zofia Semczyszyn klasa 1B
Mikołaj Maślak klasa 2c
Gratulujemy :)

"Apoloniusz" jest nasz:)

W VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki "Apoloniusz" - poziom rozszerzony Paweł Kica i Mikołaj Maślak z klasy 2c zajęli pierwsze miejsce a Mikołaj Bułka i Łukasz Niemczyk z klasy 3c zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu zwycięzcom i opiekunom naukowym: paniom prof. Katarzynie Piórek i Jolancie Przybylskiej oraz panu prof. dr. hab. Andrzejowi Bieleckiemu.
 

Matematycy zawalczą...

Matematycy zawalczą...

o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej! Z radością informujemy, że Michał Krenich i Szymon Rudzki (podopieczni pani prof. Katarzyny Piórek)  - uczniowie klasy 3c - zakwalifikowali się do 2. etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego. Panowie - trzymamy za Was kciuki!:)

Artyści w etapie okręgowym

Artyści w etapie okręgowym

 Aleksandra Dziadzio i Paweł Niedźwiedź z klasy 3d zostali zakwalifikowani do okręgowych eliminacji 44. Olimpiady Artystycznej. Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i panu prof. Tomaszowi Tisończykowi. Trzymamy kciuki za dalsze zmagania, a te rozpoczną się już 10 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ.

Matematyczny awans Mikołaja Bułki

Matematyczny awans Mikołaja Bułki

Z radością iformujemy o kolejnym sukcesie Mikołaja Bułki z klasy 3c. Nasz zdolny uczeń awansował do drugiego etapu 71. Olipmiady Matematycznej.

Gratulujemy Mikołajowi oraz Jego opiekunom naukowym - panu prof. dr. hab. Andrzejowi Bieleckiemu i pani prof. Katarzynie Piórek. Liczymy (!) na dalsze sukcesy.

 

Igor Pryga - Sportowcem Małopolski

Igor Pryga - Sportowcem Małopolski

Igor Pryga uczeń - uczeń klasy 3E - został laureatem pierwszego miejsca w  plebiscycie na Sportowca Małopolski 2019 roku organizowanym przez Gazetę Krakowską. Rywalizował z takimi osobowościami jak Rafał Sonik czy Dariusz Popiela.

 

W drodze po matematyczne diamenty

W drodze po matematyczne diamenty

Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii matematyka zakwalifikowały się następujące osoby:
z klasy 2c: Szymon Badowski, Paweł Kica, Kacper Garus, Kamil Kmita,  Jan Pieniążek, Jan Stopyra, Mateusz Warzecha, Jan Zakrzewski

Wspomnienie

Wspomnienie

 8 stycznia 2020 zmarła  Ś.P. Monika Wąs, polonistka pracująca przed kilkunastoma laty w naszej szkole. Była absolwentką  filologii polskiej i teatrologii  UJ. Współpracowała z „Rzeczpospolitą”, „Dziennikiem Polskim” i „Przekrojem”. W ostatnich latach wydała biografie:  Dymny. Życie z diabłami i aniołami  oraz  Skrzynecki. Demiurg i wizjoner.

Życzenia

Życzenia

W sformułowaniu „życzyć komuś czegoś” zawiera się ten sam źródłosłów co w słowie „pożyczać” albo „użyczać” – czyli dawać coś, co się ma, a czego ten drugi bardzo potrzebuje. Stąd też tak ważne pojęcie „życzliwości”. A zatem „składając życzenia”, „użyczamy” drugiemu najcenniejszego daru – swojej „życzliwości”.

Poetka dostrzeżona

Poetka dostrzeżona

"Proszę o chwilę atencji", "Pytanie" i "Hordy chorych" - to wiersze Małgorzaty Podleckiej (uczennicy klasy 2e), które zwróciły uwagę jury i sprawiły, że otrzymała wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro". Serdecznie gratulujemy sukcesu!