Kasztany w tym roku zakwity z dużym opóźnieniem, ale matury rozpoczęły się 4 maja - zgodnie z planem. Dziś ważny dzień - maturzyści zakończyli zdawanie egzaminów! Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek - rozpoczynacie chyba najdłuższe wakacje. Niech będą bardzo radosne. Dobrze wykorzystajcie ten czas! Życzymy, by wyniki egzaminów maturalnych usatysfakcjonowały Was i umożliwiły dostanie się na wymarzone studia!
Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".
Pewne rzeczy muszą trwać, choćby nawet czas im nie sprzyjał. Tak jest z wielkopostnymi dniami skupienia dla pracowników naszych Szkół. Były organizowane wtedy, gdy wplatano je w zwykły rytm tygodniowej pracy – ale spotkaliśmy się też, nauczyciele Podstawówki i Liceum, teraz, w tym tak trudnym do wytrzymania roku, kiedy było to nasze pierwsze od dawna spotkanie twarzą w twarz...
9 stycznia zmarł Krzysztof Reczek, który w latach 1992-2003 pracował w naszym Liceum. Był pasjonatem matematyki, wspaniałym nauczycielem i wychowawcą. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim.
Tradycją naszych Szkół jest organizowanie dla pracowników dwóch dni skupienia – w Adwencie i w Wielkim Poście. To ważny element formacji wynikającej z katolickiego charakteru pijarskiej wspólnoty edukacyjnej – dni skupienia mają pomóc odpowiednio przeżyć czas poprzedzający najważnejsze chrześcijańskie święta.
Z radością spieszymy donieść, że Filip Szwejkowski, uczeń klasy 3b, zajął II miejsce w etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady. Tym samym znalazł się w elitarnym gronie 3 osób, które awansowały z naszego województwa do etapu centralnego. Filip - serdecznie gratulujemy Tobie i opiekunowi - panu prof. Januszowi Podwice. Trzymamy kciuki!
Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.
Tego się nikt nie spodziewał. Czego? Tego, że ogłoszone w połowie marca, wymuszone epidemią zawieszenie zajęć szkolnych – które zrazu trwać miało tylko dwa tygodnie – przeciągnie się do końca poprzedniego roku szkolnego. Tego, że przez ponad trzy miesiące normalną naukę, zwykły, codzienny kontakt z koleżankami, kolegami, nauczycielkami i nauczycielami będzie musiał zastąpić ekran komputera. Że będziemy mieli – jak mówią złośliwi (oczywiście nieprawdziwie) – prawie pół roku wakacji. A im dłużej to wszystko trwało, tym częściej dało się słyszeć głosy, że się nie uda, że we wrześniu czeka nas powrót do szczerze już przez wszystkich znienawidzonej nauki zdalnej.
BÓG, WSPÓLNOTA, GÓRY, PRZYRODA - oto prosty i doskonały przepis na udane wakacje. Postanowiła skorzystać z niego grupka naszych uczniów, którzy pod opieką o. Przemyslawa, kl. Szymona oraz Pana Michała Pacyny w dniach 6-12 lipca spędzili "Wakacje z pijarami" w Łapszach Niżnych.
Idąc na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 niektórzy z nas mogli mieć wrażenie, że idą na rozpoczęcie kolejnego roku. W końcu tak dawno nie widzieliśmy murów LOZP, Dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów... że mogliśmy pomyśleć, iż wracamy z wakacji.
Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? Na to pytanie odpowiadają uczniowie, absolwenci, nauczyciele i duszpasterze. Zobacz sam.
No dobrze, ale co ja mam robić po maturze? Katecheza na Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.