Z radością informaujemy, że w konkursie matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata V stopnia wywalczyli:
Zofia Semczyszyn klasa 1B
Mikołaj Maślak klasa 2c
Gratulujemy :)
W VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki "Apoloniusz" - poziom rozszerzony Paweł Kica i Mikołaj Maślak z klasy 2c zajęli pierwsze miejsce a Mikołaj Bułka i Łukasz Niemczyk z klasy 3c zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu zwycięzcom i opiekunom naukowym: paniom prof. Katarzynie Piórek i Jolancie Przybylskiej oraz panu prof. dr. hab. Andrzejowi Bieleckiemu.
o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej! Z radością informujemy, że Michał Krenich i Szymon Rudzki (podopieczni pani prof. Katarzyny Piórek) - uczniowie klasy 3c - zakwalifikowali się do 2. etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego. Panowie - trzymamy za Was kciuki!:)
Aleksandra Dziadzio i Paweł Niedźwiedź z klasy 3d zostali zakwalifikowani do okręgowych eliminacji 44. Olimpiady Artystycznej. Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i panu prof. Tomaszowi Tisończykowi. Trzymamy kciuki za dalsze zmagania, a te rozpoczną się już 10 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ.
Z radością iformujemy o kolejnym sukcesie Mikołaja Bułki z klasy 3c. Nasz zdolny uczeń awansował do drugiego etapu 71. Olipmiady Matematycznej.
Gratulujemy Mikołajowi oraz Jego opiekunom naukowym - panu prof. dr. hab. Andrzejowi Bieleckiemu i pani prof. Katarzynie Piórek. Liczymy (!) na dalsze sukcesy.
Igor Pryga uczeń - uczeń klasy 3E - został laureatem pierwszego miejsca w plebiscycie na Sportowca Małopolski 2019 roku organizowanym przez Gazetę Krakowską. Rywalizował z takimi osobowościami jak Rafał Sonik czy Dariusz Popiela.
Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii matematyka zakwalifikowały się następujące osoby:
z klasy 2c: Szymon Badowski, Paweł Kica, Kacper Garus, Kamil Kmita, Jan Pieniążek, Jan Stopyra, Mateusz Warzecha, Jan Zakrzewski
8 stycznia 2020 zmarła Ś.P. Monika Wąs, polonistka pracująca przed kilkunastoma laty w naszej szkole. Była absolwentką filologii polskiej i teatrologii UJ. Współpracowała z „Rzeczpospolitą”, „Dziennikiem Polskim” i „Przekrojem”. W ostatnich latach wydała biografie: Dymny. Życie z diabłami i aniołami oraz Skrzynecki. Demiurg i wizjoner.
W sformułowaniu „życzyć komuś czegoś” zawiera się ten sam źródłosłów co w słowie „pożyczać” albo „użyczać” – czyli dawać coś, co się ma, a czego ten drugi bardzo potrzebuje. Stąd też tak ważne pojęcie „życzliwości”. A zatem „składając życzenia”, „użyczamy” drugiemu najcenniejszego daru – swojej „życzliwości”.
"Proszę o chwilę atencji", "Pytanie" i "Hordy chorych" - to wiersze Małgorzaty Podleckiej (uczennicy klasy 2e), które zwróciły uwagę jury i sprawiły, że otrzymała wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro". Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki awansowali aż czterej uczniowie naszej Szkoły. W tym zacnym gronie zneleźli się: Jakub Baran 2c, Mikołaj Bułka, Stanisław Mościcki i Michał Broda z 3c. Gratulujemy zarówno uczniom, jak i opiekunom naukowym: pani prof. Jadwidze Bendo oraz dr.inż. Pawłowi Janowskiemu i mgr. inż. Piotrowi Mazurowi. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
8 grudnia wybraliśmy się na spacer po Kazimierzu – dzielnicy Krakowa, która skrywa niejedną tajemniczą historię. Miejscem zbiórki był kazimierski koniec dobrze wszystkim znanej kładki o. Bernatka, rozciągającej się nad dawną granicą austriacką.