Sukces Informatyków

Tematem pierwszej części tegorocznego konkursu organizowanego przez Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. było zaprojektowanie algorytmów sterujących robotem Mini Sumo oraz przygotowanie prezentacji wyglądu robota. W drugiej – finałowej części – każdy z szesnastu zespołów, które znalazły się po pierwszej części w gronie finalistów, przygotowuje i programuje robota do walki Mini Sumo. Gala Finałowa konkursu, podczas której odbyły się walki przygotowanych przez zespoły robotów, miała miejsce 15 czerwca na AGH na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki.

Zakończenie roku szkolnego- pożegnanie pani prof. Małgorzaty Kremer i pana prof. Wacława Tomali

Jak pożegnać kogoś, kto jest żywą historią Szkoły?

Nasze subiektywne odczucie, że pani prof. Małgorzata Kremer i pan prof. Wacław Tomala są w Liceum od zawsze, znalazło niedawno potwierdzenie w źródłach historycznych. W bibliotecznych archiwach odnaleźliśmy teksty trzech historyków. W ich kronikach pojawiają się wzmianki o naszych Jubilatach.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Młodzieży w Warszawie

Delegacja naszej Wspólnoty szkolnej wzięła udział w Inauguracji Roku Szkolnego 2012/13 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Nauczyciele uczestniczyli w IX Forum Dyskusyjnym. Pan Marek Michalak (Rzecznik Praw Dziecka) i pani Dorota Zawadzka (Superniania) pomagali nam odpowiedzieć sobie na pytanie: „Wychowywać … ale jak?”.

I spacer po Krakowie

Chociaż rok szkolny rozpoczął się ledwie tydzień temu, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze wznowiło już działalność po wakacyjnej przerwie. Stało się to za sprawą sobotniego spaceru, będącego szóstym spotkaniem w ramach odkrywania Krakowa, który, jak się okazuje, skrywa wiele tajemnic i ma więcej niż jedno – to powszechnie znane – oblicze.

Pora zaczynać!

Jako że nie należy hołdować przesądom, więc absolutnie nie będziemy twierdzić, że mgła, która towarzyszyła rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013, była jakimkolwiek ponurym prognostykiem na najbliższe dziesięć miesięcy; nie będziemy wyciągać wniosków, że ponieważ nasza parkowa sesja fotograficzna na użytek nowego Informatora za tło miała różne odcienie szarości, więc najbliższa przyszłość też rysuje się w szarych barwach...

Rekolekcjowakacje - Orawka 2012

W dniach 22-27 sierpnia 2012 roku odbył się wyjazd integracyjny dla uczniów klas pierwszych. W wyjeździe uczestniczyli nowi uczniowie, ich koledzy pełniący rolę animatorów oraz wychowawcy klas i duszpasterze Liceum.

Wakacyjne życzenia

Serdecznie dziękujemy za wytężoną pracę w roku szkolnym 2011/2012 i wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom administracji oraz sympatykom naszego Liceum życzymy słonecznych, radosnych oraz bezpiecznych wakacji. Udanego odpoczynku!

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów

Wieczór artystyczny

26 czerwca popołudniową porą mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym i długo wyczekiwanym wydarzeniu – w Wieczorze Artystycznym. W ramach pierwszej części Wieczoru uczniowie prezentowali swoje artystyczne umiejętności.

Wyniki Konkursu na Klasę Konarskiego

W tradycję naszej Szkoły wpisał się coroczny, wieloetapowy konkurs wewnątrzszkolny, mający wyłonić najbardziej zaangażowaną, wszechstronną - po prostu najlepszą klasę  - Klasę Konarskiego. Brana jest pod uwagę  klasyfikacja roczna, frekwencja, czytelnictwo, działalność charytatywna a także wyniki różnych konkursów m.in.: Konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty, Memoriału Pływackiego im. prof. Włodzimierza Kękusia, Konkursu Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka. Poniżej prezentujemy długo oczekiwane rozstrzygnięcie rywalizacji.

Wyniki Konkursu Klasa Konarskiego

2011-2012

1. 2b – 220 pkt.
  2. 2a – 175 pkt.
  3. 2e – 169 pkt.
  4. 2c – 156 pkt.
  5. 1d – 136 pkt.
  6. 1a – 117 pkt.
  7. 2d – 110 pkt.
  8. 1c – 96 pkt.
  9. 1e – 90 pkt.
  10. 1b - 86 pkt.
Zawody Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka

26 czerwca odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Kuby Ciołka – ucznia naszej Szkoły, który zginął pięć lat temu podczas wspinaczki na Rysy. Upamiętnieniu Go mają służyć organizowane co roku w ostatnim tygodniu roku szkolnego Zawody.

Konkurs wiedzy o Anglii

Wyniki konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty

I miejsce - klasa 2d

II miejsce - klasa2a

III miejsce - klasa2b

IV miejsce - klasa1a

V miejsce - klasa1c

Zbiórka dla Alma Spei

W niedzielny wieczór 24 czerwca nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli Liceum Pijarów na kweście w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Dla niektórych z nas to było pierwsze takie doświadczenie, gdy trzymając puszkę oklejoną zdjęciami podopiecznych hospicjum dziecięcego "Alma Spei", czekaliśmy w ich imieniu na dar życzliwości parafian.