Niestrudzeni pijarscy włóczędzy w Tatrach

Ostatni weekend przed klasyfikacją działające przy naszym liceum Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze postanowiło spędzić tak, jak tylko można najsensowniej – czyli w górach, i to w tych najbardziej honornych, czyli w Tatrach. Powód ku temu był wyjątkowy, choć smutny – doroczne wyprawy tatrzańskie, wieńczące nasze całoroczne włóczęgostwo, mają poniekąd oddać cześć  uczniowi Liceum Pijarów Kubie Ciołkowi, jednemu z współzałożycieli koła, którego dokładnie pięć lat temu, 16 czerwca 2007 roku, Tatry postanowiły zatrzymać na zawsze.

Niezastąpieni panowie z 1b, 1d i 2c

18 czerwca w biurze hospicjum "Alma Spei" niezastąpieni okazali się uczniowie z klas 1b, 1d i 2c naszego Liceum, pomagając w przeprowadzce do nowej siedziby Fundacji. To była praca dla prawdziwych mężczyzn! Przy zaangażowaniu drogich wychowawców klas oraz wspaniałych rodziców naszych uczniów udostępniających własne samochody z firmy transportowej przeprowadzka w upalne popołudnie przebiegła bardzo sprawnie i...radośnie!

Wymiana z Niemcami

W piątek dla polsko-niemieckiej grupy nareszcie zaświeciło słońce :-)))
Przełom Dunajca nabrał kolorów w słoneczny dzień i można było zapalić ognisko.

X Memoriał pływacki im. prof. Włodzimierza Kękusia

14 czerwca w naszej Szkole odbyły się zawody pływackie im. prof. Włodzimierza Kękusia. Człowieka, który 40 lat swojego życia poświęcił edukacji i wychowaniu młodzieży w naszym Liceum. Był nie tylko nauczycielem, ale i zasłużonym zawodnikiem i trenerem sekcji pływackiej GTS Wisła. Trenował pływaków biorących udział w igrzyskach olimpijskich (m.in. Piotra Chmielewskiego, Piotra Dłucika i Konrada Gałkę).

Wymiana z Niemcami

Od poniedziałku do soboty gościmy w naszej Szkole grupę uczniów niemieckich.
Nasi goście przyjechali z Gilching koło Monachium. Wizyta odbywa się w ramach wieloletniej, polsko-niemieckiej wymiany młodzieży ze szkołą Christoph-Probst-Gimnasium w Bawarii.

Konferencja w Hebdowie

W dniach 29-30 maja w Hebdowie odbyła się konferencja podsumowująca, organizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego,  w ramach projektu "Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej w celu wypracowania optymalnego modelu aktywizacji młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym". W konferencji wzięli udział uczestnicy projektu, jak również specjalny gość - dr Ivo Regli, rektor Stiftung Gymnasium Untere Waid - naszego szwajcarskiego partnera w projekcie.

Wymiana z Włochami

W niedzielę 3.06 do kraju powróciła grupa naszych uczniów biorących udział w wymianie włosko-polskiej. Czternaścioro uczestników pod opieką p. Aleksandry Maderak, p. Anny Fraś i o. Grzegorza Misiury było gośćmi rodzin włoskich i szkoły w Penne, miasteczka malowniczo zdobiącego szczyt jednego ze wzgórz Abruzji.

Święcenia dk. Łukasza Adamusiaka  SP i innych pijarów

Święcenia dk. Łukasza Adamusiaka SP i innych pijarów

26 maja 2012 r. w Poznaniu miały miejsce święcenia diakonatu i prezbiteratu pijarów.

Grill dla Abiturientów:)

Egzaminy maturalne zakończone! Maturzyści rozpoczęli najdłuższe, bo trwające aż 4 miesiące, wakacje. Nie oznacza to jednak całowitego rozstania ze Szkołą. Rada Rodziców zaprosiła bowiem Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz, oczywiście, Abiturientów na grilla.

Festyn Rodzinny

19 maja odbył się koło naszej Szkoły Festyn Rodzinny. Impreza dotychczas organizowana wyłącznie przez Gimnazjum jest teraz przygotowywana również przez nasze Liceum.

Spotkanie Stowarzyszenia Wychowanków

19 maja odbyło się w Liceum pijarskim w Krakowie spotkanie najstarszych absolwentów Szkoły. Spotkanie rozpoczęło się w kawiarni szkolnej przy kawie, herbacie, towarzyskich rozmowach i wspomnieniach.

Zakończenie nauki klas trzecich

27 kwietnia klasy trzecie zakończyły rok szkolny. Ten szczególny dla siebie dzień trzecioklasiści rozpoczęli Mszą Świętą, po której każdy chętny mógł otrzymać osobiste błogosławieństwo na nadchodzący czas matur.