Świąteczna paczka dla Polaków z Lwowa

10 XII 2011 r. młodzież Gimnazjum nr 52 oraz Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów, a także studenci współpracujący ze świetlicą środowiskową przy parafii Matki Bożej Ostrobramskiej i klerycy pijarscy spotkali się ze  100 - osobową grupą polskich dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, by przekazać paczki mikołajkowo-świąteczne.

Patrocinium - 25.11.2011r.

W piątek 25 listopada w naszej Szkole miały miejsce obchody Patrocinium, czyli wspomnienie św. Józefa Kalasancjusza. Honorowym Gościem obchodów był Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.

Roraty 2011

Zapraszamy Cię do tego, żebyś tegoroczny adwent przeżył być może intensywniej niż do tej pory. To tylko cztery tygodnie – z Panem Bogiem, ze sobą i we wspólnocie z innymi. Proponujemy Ci udział w roratach w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki o 7.15, w środy o 8.00 w szkolnej kaplicy.
Sylwester po pijarsku

Zapraszamy młodzież związaną ze środowiskami pijarskimi: szkołami, parafiami, wspólnotami, do świętowania rozpoczęcia Nowego Roku. Tym razem AD 2012 przywitamy w Poznaniu.
Byłeś kiedyś na SMP? Jeśli tak, to już wiesz o co chodzi!
Przez kilka dni chcemy dobrze przygotować się do tej chwili. W programie przygotowaliśmy coś dla ciała i coś dla ducha. Chcemy wspólnie poszukać odpowiedzi na pytanie: Kim jest Jezus Chrystus oraz w braterskiej atmosferze radośnie spędzić czas.

Wyniki konkursu recytatorskiego

25 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski - Poezja i proza Tadeusza Różewicza. W dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin poety. Jury w składzie: prof. Katarzyna Duda-Kaptur i prof. Anna Hawlena - Drożdżak wyłoniło zwycięzców. Oto najlepsi:
I miejsce: Karolina Front
II miejsce: Bartłomiej Czyżycki
III miejsce: Paulina Fluśniak
IV miejsce: Michał Gielas
V miejsce: MIkołaj Borkowski
Gratulujemy!
Zmysłowe rekolekcje

Zapraszamy na internetowe rekolekcje adwentowe, które prowadzą młodzi pijarzy. Wejdź na stronę www.rekolekcje.pijarzy.pl
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W czwartek 10 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą p. Ryszarda Źróbka. W programie znalazły się m.in. „Polak nie sługa” i „Rota”.

Wymiana z Włochami

W tym roku szkolnym po raz pierwszy nawiązujemy współpracę ze szkołą włoską Istituto Tecnico Commerciale e per Geometri “G. Marconi” z miejscowości Penne w regionie Abruzja. Delegacja włoskich osobistości (był wśród nich profesor akademicki oraz były pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej prof. Carlo Petracca) przebywała w Krakowie w dniach 22-25 października, a rewizyta naszych nauczycieli będzie miała miejsce 20-23 listopada. Włoskich uczniów będziemy gościć w kwietniu, natomiast nasi uczniowie udadzą się do pięknej Italii w maju.

Dzień Zaduszny

2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Wspólnoty szkół Gimnazjum i Liceum uczestniczyły w Mszy Świętej odprawianej w intencji zmarłych profesorów, uczniów i absolwentów.
Krzysztof Gajkowski - Wójcik stypendystą

Z radością informujemy, że uczeń klas III c Krzysztof Gajkowski-Wójcik otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW RP DLA MŁODZIEŻY SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONEJ.  Gratulujemy!!!
Międzynarodowy Kongres Tischnerowski

Pod koniec października odbył się w Krakowie Międzynarodowy Kongres Tischnerowski pod ogólnym tytułem Dobro i Prawda. Gośćmi specjalnymi Kongresu, oprócz zagranicznych profesorów, byli uczniowie LO Zakonu Pijarów, którzy wysłuchali wykładów o Problematyczności i niezbędności transcendentaliów a także Fenomenologii, filozofii języka i metafizyce. Ci, którym mało było tak trudnych tematów, wracali jeszcze na popołudniowe i wieczorne sesje oraz w następne dni, aby zgłębiać dramat ludzkiej egzystencji.
Młodzież Pijarska

Ruszyła nowa strona pijarska przeznaczona dla młodzieży. Jej adres to www.mlodziez.pijarzy.pl Celem strony jest integracja młodzieży z duszpasterstw pijarskich oraz przekazywanie informacji o propozycjach duszpasterskich dla młodych. Zapraszamy do zaglądania :-)