W dniach 15-22 kwietnia 2012 gościliśmy piętnastu włoskich uczniów ze szkoły w Penne pod opieką pana dyrektora Claudio Romagnoli oraz nauczycieli Lea Della Cagna i Fernando Morelli. W niedzielny wieczór grupa włoska żegnała się z nami na lotnisku we łzach. Będą wspominać polską gościnność, nasze Liceum, krakowskie zabytki, muzeum w Oświęcimiu, Wadowice, Zakopane, kopalnię soli, Tyniec i kanapki pani Grażynki. Ponowne spotkanie już 27 maja, tym razem w Penne.
Piątkowego wieczoru 20.04. uczniowie gimnazjum i liceum Zakonu Pijarów wyruszyli autobusem w stronę zielonej Ukrainy, a konkretnie bliźniaczo podobnego do Krakowa zarówno atmosferą, jak i architekturą, Lwowa.
25 kwietnia odbyło się pożegnanie klas maturalnych przez społeczność szkolną.
Dnia 18 kwietnia przybyło do naszego Liceum 80 wyjątkowych Gości. Jak co roku po Wielkanocy nasza Szkoła zaprasza osoby starsze i samotne w celu wspólnego przeżywania Świąt i uczczenia dnia, w którym zmartwychwstał Jezus Chrystus.
W dniach 14-15 kwietnia odbył się 22 wyjazd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajobraznawczego przy naszym Liceum. W kameralnej, lecz bardzo zgranej grupce szliśmy pograniczem Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.
W dniach 23-24 marca odbyły się w naszej Szkole Dni Otwarte. W tym roku miały one wymiar szczególny, gdyż po raz pierwszy w ramach Dni Otwartych zaproponowano udział w Festiwalu Nauki.
W dniach 20-24.02.2012r. odbyły się „Ferie w mieście” organizowane przez Wolontariuszy Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego. Uczestnikami ferii były dzieci ze szkół podstawowych.
W dniach 8-12 marca w Naszej Szkole odbyła się, coroczna, jedenasta już, wymiana chórów ze Słowacji i Słowenii.
to tylko po angielsku i w świetnym wykonaniu Justyny Kowalskiej, Karoliny Żebrowskiej i Oskara Chomnickiego! Gdzie znaleźć publiczność (poza własną szkołą i domem), która to zrozumie i doceni? Wbrew pozorom, nie trzeba wybierać się na Wyspy lub przekraczać Atlantyku, przeciwnie należy wyruszyć na Wschód. W Lublinie corocznie odbywa się Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim, który przyciąga publiczność i aktorów próbujących swych sił w największych rolach uświęconych tradycją.
Wielki Post to czas, w którym dobrze jest zatrzymać się na chwilę i - mówiąc górnolotnie - zastanowić się nad swoim życiem.
18 lutego i 3 marca w szacownym gmachu Nowodworka odbywały się wyjątkowo wyczerpujące, pisemne i ustne okręgowe eliminacje XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, na których naszą Szkołę dzielnie reprezentowała czwórka uczniów klasy 2a: Ilona Podlecka, Katarzyna Wartalska, Mikołaj Borkowski i Emilia Kubis (do eliminacji ustnych zakwalifikowało się pierwszych troje z nich). Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a zwłaszcza Ilonie i Mikołajowi, którzy w wielkim stylu (zajmując – odpowiednio – pierwsze i trzecie miejsce) wywalczyli sobie prawo do zmagań w gronie najściślejszej elity, czyli na zawodach szczebla centralnego. O tym, jak mocno będziemy trzymać kciuki, nie warto nawet wspominać...