Kuba w ścisłej czołówce

W Mistrzostwach Małopolski, które odbyły się 2 marca ,  nasz czołowy snowboardzista - Jakub Zając - zajął VI miejsce w Małopolsce! Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Nasi alpejczycy

28.02.23 odbyła się Licealiada w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zofia Sajdak (1a), Dagmara Kafel (4d), Oliwia Kaleta (3b), Krzysztof Sajdak (2b),  Mateusz Kafel (3d), Michał Wielgus (3b).
Wszyscy ukończyli slalom, a Zofia, Krzysztof i Mateusz zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich!
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla całej reprezentacji :-) oraz opiekuna wyjazdu pani prof. Almy Rzoncy - Biel!

Strażnik (Jacek Bałys, †26.02.2023)

Tak, właśnie strażnik – bo wystarczyło przekroczyć próg sekretariatu, by poczuć, że pan Jacek Bałys jest kimś znacznie więcej niż tylko sekretarzem Liceum. Dbanie o dokumentację, pomoc w załatwianiu interesów uczniów i nauczycieli, koordynowanie pracy dyrekcji – oczywiście zajmował się tym wszystkim, zawsze skrupulatnie, zawsze na czas i zawsze tak, by wszyscy zainteresowani byli maksymalnie zadowoleni. Ale było coś ponad to – zżycie się z miejscem pracy, wykraczające daleko poza zwykły zakres obowiązków zaangażowanie w szkolną codzienność, widoczna w każdej wykonywanej przez pana Jacka czynności opiekuńczość i życzliwość, jakaś trudno uchwytna czułość, z którą traktował Szkołę...

Wędrówka ku wędrującym obrazom

23 lutego grupa naszych licealistów (klasa 2C i uczestnicy Warsztatów Twórczego Czytania im. Jerzego Ficowskiego) pod opieką pana Przemysława Rojka udała się do krakowskiego Międzynarodowego Centrum Kultury na wystawę „Wędrujące obrazy” Małgorzaty Mirgi-Tas. Artystka powoli wyrasta na jedną z najważniejszych ambasadorek polskiej sztuki za granicą – choć jej prace podejmują jeden z najtrudniejszych dla polskiej tożsamości tematów, a mianowicie obecność (i nieobecność) Romów.

Świadomość

Mszą Świętą połączoną z obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy – jak się godzi – tegoroczny czas Wielkiego Postu. A z czym się kojarzy Wielki Post? Wiadomo: z powagą (może nawet smutkiem), z wyrzeczeniem, z rezygnacją z wielu zwykłych przyjemności.

Cóż to był za bal!

Czy hol szkoły w środku tygodnia może być kolorową salą balową? Czy młodzież w XXI wieku ma ochotę na zabawy w starym stylu w maskach karnawałowych? Czy te maski jest w stanie zrobić sama, organizując wcześniej twórcze warsztaty? Czy mimo iż nie trzeba, niektórzy na bal przebrali się za policjantów, romantyczne damy, ptaki..? Czy maskę karnawałową można zamienić w ramach przebrania na maskę przeciwgazową? Tak...

Zawody snowboardowe - brawo Jakub!

22 lutego pięcioosobowa  reprezentacja naszej Szkoły (2 dziewczyny i 3 chłopców) pod opieką pani profesor Almy Rzący - Biel wzięła udział w zawodach snowboardowych szkół ponadpodstawowych Krakowa. Jakub Zając (uczeń klasy 4b) zdobył brązowy medal!!!
Pozostali (Weronika Bubka, Maja Sendrowicz, Krystian Król, Jan Jodłowski) zajęli dalsze miejsca.
Całej piątce serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Bal maturalny

21 stycznia w hotelu Holiday Inn przeżyliśmy najważniejszy bal każdego maturzysty. Nie mogło zabraknąć Dyrekcji, naszych drogich Wychowawców oraz  Nauczycieli. Bawiliśmy się wybornie do białego rana, ubrani w piękne stroje. Mieliśmy okazję spróbować wykwintnych dań i powspominać chwile spędzone w klasowym towarzystwie.

Siatkarska liga międzyrocznikowa Mikst

Ruszyła siatkarska liga międzyrocznikowa Mikst. Po pierwszej rundzie szkolnych rozgrywek w siatkówce, na pierwszym miejscu plasują się pierwszaki. Zawody cieszą się zainteresowaniem, więc z ciekawością będziemy śledzić wyniki rundy rewanżowej. Powodzenia.

Podziękowania od Hospicjum

Otrzymaliśmy podziękowania od Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci za wsparcie świątecznej akcji pomocy dla rodzin objętych opieką domowego hospicjum w 2022 roku. Niniejszym przekazujemy te je naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, dziękując za okazane serce, otwartość i  piękny gest.

Sukces humanistek

Martyna Jędrys i Regina Opałka - uczennice klasy 4c - awansowały do 2. etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Obie w swoich pracach rozwijały temat postępu technicznego w ujęciu literackim i refleksji humanistycznej. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne:)

Złota odznaka dla naszego Liceum!

Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz w Rankingu Perspektyw uzyskaliśmy odznakę złotej szkoły, a to oznacza, że trzymamy wysoki poziom, a nawet jesteśmy w rankingu wyżej niż w poprzednich latach!