Multiolimpijczyk

W ilu olimpiadach przedmiotowych  można startować jednocześnie? Okazuje się, że w wielu i to z sukcesami!   Uczeń klasy 2b Adrian Gołąb zakwalifikował się do etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP i  II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Ministerialna głowa

Miło nam poinformować, że nasz absolwent   Michał Wójciak, który w trakcie nauki w Liceum był laureatem nagrody edukacyjnej Miasta Krakowa, stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów- tym razem został przyjęty do grona stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2013/2014.  Gratulujemy- to naprawdę prestiżowe wyróżnienie!

Udało się (jak zawsze)

No właśnie – już trzeci raz celebrowaliśmy Patrocinium, święto opieki świętego Józefa Kalasancjusza, w ten sam sposób: po części duchowej (czyli po Mszy Świętej) hol naszego Liceum zamienił się w wielki teatr, gdzie klasy mierzyły się ze sobą w agonach zwanych Przeglądem Kabaretowo-Teatralnym.

Niedziela Chrystusa Króla

23 listopada Wspólnota Szkolna spotkała się na ostatniej Mszy Świętej w roku liturgicznym.
W czasie tej Eucharystii  ministranci oraz lektorzy odnowili swoje przyrzeczenia. Spotkanie wprowadziło nas w przeżywanie Patrocinium (wspomnienie  św. Józefa Kalasancjusza- patrona szkół Pijarkich).

Zdarzyło się w bibliotece

Co może się zdarzyć w bibliotece? Okazuje się, że w naszej   mieszkają nie tylko mole książkowe. Czasem pomiędzy regałami przemykają jakieś niezwykłe postacie... Nie wiadomo skąd są i po co przychodzą...

Wieczór w Instytucie Fracuskim

19 listopada grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Instytut Francuski pod hasłem "Dzień słońca, wina i oliwy".

Najważniejszy dzień

W naszym kraju mamy – o czym pewnie niewiele osób wie – aż siedem dni, które celebrujemy jako święta państwowe; spośród tej siódemki nie sposób przeoczyć czterech, których wagę podkreśla to, że są one dniami wolnymi od pracy.

III Spotkanie Formacyjne Laikatu Pijarskiego

W dniach 7-9 listopada  odbyło się w Hebdowie Spotkanie Formacyjne Laikatu Pijarskiego pod hasłem “Obudź w sobie  Kalasancjusza”. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu  nauczycieli ze szkół pijarskich z całej Polski.

Modlitwa przy grobach

Dnia 3 listopada w okolicach godziny dziewiątej, nasi uczniowie - reprezentaci każdej z klas - wraz z Dyrekcją, Nauczycielami i Samorządem Szkolnym, udali się na groby zmarłych pracowników i uczniów, związanych z Liceum Pijarów. Ciszą, modlitwą oraz symbolicznym zapaleniem zniczy, uczczicili ich pamięć.

Msza Święta wspólnoty szkolnej za zmarłych nauczycieli, uczniów i absolwentów

Tuż u progu uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października w szkolnej wspólnocie modliliśmy się za zmarłych pracowników, uczniów i absolwentów naszej szkoły, odprawiając w ich intencji eucharystię.

Beskid krzyżami znaczony - 31 wyjazd SKTK

Tradycyjnie już, w październiku SKTK wybrało się w Beskid Niski, aby cieszyć się jesiennymi wrażeniami w tych niewysokich, lecz niezmiernie urokliwych górach. W tym roku nasza trasa pod hasłem "Beskid krzyżami znaczony" prowadziła w większości poza znakowanymi szlakami przez grzbiety i doliny Hańczowskich Gór Rusztowych i Pasma Magurskiego.

Spotkanie z Alexem Danzigiem

23 października gościliśmy w naszym Liceum Alexa Danziga – historyka, współpracownika Instytutu Yad Vashem,  mieszkańca kibucu Nir Oz.
W wieku dziewięciu lat wyjechał z rodzicami i siostrą z Warszawy i zamieszkał w Izraelu. Obecnie jeździ po świecie i upowszechnia wiedzę o zagładzie Żydów i działalności Yad Vashem,  jest też aktywnym uczestnikiem i propagatorem dialogu polsko-żydowskiego.